Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1b.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

kozkowna 2213 listopada, na kilka dni przed 108 rocznicą śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny, udałyśmy się na pielgrzymkę Jej śladami. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania była Zabawa – rodzinna parafia Karoliny, gdzie obecnie znajdują się Jej doczesne szczątki.

W Sanktuarium błogosławionej Karoliny mogłyśmy Ją lepiej poznać dzięki Panu Kościelnemu, który przybliżył nam postać tej niezwykłej Dziewczyny oraz historię Jej życia i męczeńskiej śmierci. Tutaj zobaczyłyśmy również Kaplicę Męczenników i Ofiar Przemocy, która jest symbolicznym miejscem pamięci obecności utraconych osób. Następnie udałyśmy się pod pomnik „Przejście”. Na ścianach pomnika znajdują się krzyżyki upamiętniające w sposób imienny osoby, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych. Centralnym punktem naszego pielgrzymowania była Droga Krzyżowa śladami męczeństwa błogosławionej Karoliny. To niezwykłe miejsce wprowadziło nas w klimat modlitwy i zadumy, pozostawiając w naszej pamięci głębokie przeżycia. Nasze pielgrzymowanie zakończyła Msza Św. w Sanktuarium w Zabawie, gdzie pod Ołtarzem, na którym sprawowana jest Eucharystia obecnie spoczywa bł. Karolina. Naszej Patronce – Patronce młodzieży i życia w czystości – powierzałyśmy nasze osobiste intencje, z którymi tutaj dziś przyjechałyśmy.

Błogosławiona Karolino, bądź nam przykładem troski o najwyższe wartości, pomagaj w walce o czystość naszych serc i wypraszaj potrzebne łaski!

aparat.gif

dziennik elektroniczny

branzowa bok

MEiN22

poznajPolske22

Nasz Kanał YouTube

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny