Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1s.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

sandomierz27 maja uczennice wszystkich klasy wybrały się na szkolną wycieczkę autokarową do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza. Wycieczka była zorganizowana w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Całodniowa wyprawa rozpoczęła się od zwiedzenia "drugiego Wawelu", czyli  zamku w Baranowie Sandomierskim. Mimo wczesnej pory zwiedzania ta wspaniała XVI wieczna budowla zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie swoim przepychem jak i zgromadzonymi na wystawach eksponatami.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w położonym malowniczo nad brzegiem Wisły Sandomierzu. Przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle racząc sie pięknym widokiem panoramy sandomierskiej starówki. Szybki i smaczny obiad dodał nam potrzebnych sił do zwiedzania pełnego zabytków i historii miasta. Bazylika Katedralna, Zamek Królewski, wspaniały rynek starego miasta, Brama Sandomierska i Podziemna Trasa Turystyczna to atrakcje, których nie wolno nam byłk pominąć. Zwieńczeniem naszej wycieczki był spacer lessowym wąwozem św.Jadwigi, który wspaniale wyciszył i uspokoił towarzyszące zwiedzaniu emocje. 

Mimo tego, że pogoda doświadczała nas przelotnymi padami i wiatrem wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci jako miło i pożytecznie spędzony czas. 

aparat.gif

dziennik elektroniczny

branzowa bok

MEiN22

poznajPolske22

Nasz Kanał YouTube

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny