Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1s.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

antymina17.12.2019 r w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Matki A. Mirskiej w Przemyślu zrealizowany został Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina – nie daj się wysterować na minę”. Program skierowany był do uczennic Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Branżowej I Stopnia. Złożony był z części artystycznej, profilaktycznej oraz przedstawiał prawdziwe historie z życia osób, które zmagają się z chorobą uzależnieniową.

            Spotkanie rozpoczęło się od występu Mirosława „KOLAH” Kolczyk, który w ten sposób zachęcił wychowanki do uczestnictwa w realizacji programu. Narzędziem do nawiązania dobrego kontaktu z odbiorcą była muzyka rap, która jest tak chętnie słuchana przez uczennice. W trakcie realizacji programu Pan Leszek Korzeniecki przedstawił uczennicom w jaki sposób przebiega uzależnienie oraz jakie są jego początki. Nawiązał również do historii swojego życia w odniesieniu do teorii uzależnień. Wiele wychowanek żywo reagowało na podawane treści, widząc w nich siebie lub historie z życia swoich rodzin czy przyjaciół. Pan Andrzej Jaśtak, w równie interesujący sposób nawiązał do własnych doświadczeń i wiedzy na temat uzależnień.

            Uczennice w pozytywny sposób odebrały prowadzących, którzy interesująco przekazali wiedzę merytoryczną dotyczącą uzależnień, przemocy i agresji. W podziękowaniu wychowanki Ośrodka zaśpiewały dla Nich piosenkę. Realizatorzy programu byli poruszeni i znaleźli czas na indywidualne rozmowy z uczennicami.

aparat.gif

 

dziennik elektroniczny

branzowa bok

Przyłączyliśmy się...

Nasz Kanał YouTube

Nasze Galerie

galeriarch

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny