Strona główna
  • slider1a.png
  • slider1s.png
  • slider2.png
  • slider2a.png
  • slider3.png
  • slider4.png
  • slider5.png

dzien seniora 2018W dniu 15.11.2018 Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Seniora, która odbyła się w Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu. Złożyły serdeczne życzenia oraz podarowały seniorom własnoręcznie robione: kartki i słodkie upominki. Dodatkowo aby uczcić ten wyjątkowy dzień zaprezentowały program artystyczny, podczas występu recytowano wiersze oraz śpiewano ulubione piosenki seniorów. Wszystkim w tym podniosłym dniu dopisywały wspaniałe humory, a wspomnieniom, żartom i rozmowom na przeróżne tematy nie było końca. Podczas tegorocznego świętowania był również czas na wspólne tańce przy dźwiękach muzyki. Jesienne obchody Dnia Seniora są doskonałą okazją do integracji młodzieży ze starszymi osobami oraz do uczenia się od siebie nawzajem.

aparat.gif

A oto jak na temat działalności podejmowanej w ramach zajęć wychowawczo-uspołeczniających wypowiadają się nasze wolontariuszki:

„Samotność jak tortura. Bliskość z innymi ludźmi jest nam niezbędna do życia” - czas spędzony z seniorami, doprowadził mnie do wylewności, którą zawsze potrafiłam ukryć za grubą warstwą sceptycznego podejścia. Widok pogrążających się w depresji i samotności seniorów wywołał we mnie skruchę i współczucie. Nie miło jest patrzeć na cierpiącego człowieka, ale znacznie gorzej jest być… cierpiącym człowiekiem. Widząc u niektórych szeroki uśmiech i oczy przepełnione radością, zrozumiałam że to moja obecność ich uszczęśliwia i daje ukojenie. Każdy człowiek niezależnie od wieku potrzebuje bliskości, kontaktu z innymi, poczucia bezpieczeństwa, troski i co najważniejsze miłości. Człowiek jest najważniejszy, o jakości życia na starość decydujemy my sami, nasze zaangażowanie w to, by życie starszych osób stało się lepsze. Czas spędzony z seniorami dał mi wiele do myślenia i utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem odpowiedzialna i do mnie należy uszczęśliwianie i dzielenie się miłością z innymi, w szczególności z osobami starszymi, bo „darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” .

Wolontariat uczy mnie wrażliwości no drugiego człowieka i ukazuje mi wartość życia.

Moim zdaniem nasze odwiedziny u Seniorów w Domu Pomocy Społecznej dają dużo radości Paniom i Panom, którzy tam przebywają. Gdy tam chodzimy czuję współczucie, ale również radość i zadowolenie z tego, że te osoby potrafią się uśmiechać mimo różnych trudności życiowych(…).

Wolontariat, na który chodzę bardzo mnie otwiera na ludzi. Cieszę się, że mogę chodzić na wolontariat bo mogę komuś pomóc nawet poprzez zwykłą rozmowę (…).

Moim zdaniem wolontariat daje mi możliwość doświadczenia przebywania z osobami potrzebującymi mojej obecności. Uczy mnie wrażliwości na drugiego człowieka, mogę pomóc osobom, które tego naprawdę potrzebują. W sposób bezinteresowny mogę podarować komuś szczęście. Wolontariat to nie jest kara, jest to nagroda. Bardzo się cieszę, że mogę być wolontariuszem. Wiele mogę się nauczyć.

dziennik elektroniczny

branzowa bok

Przyłączyliśmy się...

Nasz Kanał YouTube

Nasze Galerie

galeriarch

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im. Matki Antoniny Mirskiej
w Przemyślu
ul. Krasińskiego 33
37-700 Przemyśl
tel. 16 670 72 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zsob dom generalny